Created with Webwave CMS

Copyright 2017 Lorem Ipsum

Jak zdjąć rzęsy?

 

Witajcie, Zaczęłam się zastanawiać, jakie problemy może mieć dzisiejsza kobieta w obecnej sytuacji?

Zdjęcie rzęs może okazać się problematyczne jeśli nigdy wcześniej nie robiłaś tego sama a zajmowała się tym twoja stylistka rzęs.

Istnieje kilka sposobów, profesjonalnie zdjęcie zajmuje około 15 minut poprzez namoczenie rzęsek specjalnym preparatem - removerem do zdejmowania rzęs, oczywiście na zamkniętym oku.

Ale co zrobić jeśli nie mamy dostępu do takiego płynu i nie mamy dostępu również do stylistki rzęs :), istnieje kilka preparatów które przyśpieszy proces rozpuszczenia kleju:

- tłusty krem do twarzy ( przystosowany do okolicy oka, najlepiej jakiś, sprawdzony który stosowałaś wcześniej a odstawiłaś bo bałaś się żeby rzęski nie straciły swojej przyczepności.

- mleczko kosmetyczne do demakijażu oczu

Preparaty powyższe należy nałożyć delikatnie na przedłużane rzęsy i poczekać kilka do kilkunastu minut , potem delikatnie płatkiem kosmetycznym można spróbować zdjąć rzęsy ruchem pocierającym. Dobrym akcesorium do tego typu zabiegu jest szczoteczka do rzęs, ale jeśli jej nie masz może przydać się też zużyty tusz do rzęs, tzn jego szczoteczka najlepiej wcześniej wyczyszczona.

Przy zdejmowaniu należy zachować szczególną ostrożność i delikatność, jeśli jakaś kępka nie chce bardzo zejść to lepiej nałożyć preparat ponownie lub przyciąć do długości naszych naturalnych rzęs i poczekać aż sama odpadnie. Swoją drogą takie przycinanie też powinno być ostrożne. Jeśli za mocno pociągniemy za rzęsy sztuczne, możemy niechcący wyrwać zdrowe rzęsy, ale nie martwcie się nasz organizm ma duże zdolności do regeneracji po dłuższym czasie rzęsy odrosną. Tylko w pierwszej chwili możecie mieć wrażenie mniejszych bo nasze oko szybko przyzwyczaja się do  widoku długich rzęs. Przerwy w stylizacji rzęs i paznokci są wskazane.Dajmy odpocząć swojemu ciału.

 

Żeby wzmocnić rzęsy po zdjęciu sztucznych rzęs można wykonać w gabinetach kosmetycznych jak już będą otwarte, zabieg liftingu i laminacji rzęs, który polega na nałożeniu preparatów podkręcajacych rzęsy i henny kolorującej rzęsy.

Domowym sposobem regenerującym rzęsy jest nakładanie olejku rycynowego na rzęsy, pomoże on delikatnie zregenerować delikatne rzęsy. Należy nakładać czystą szczoteczką do rzęs  lub szczoteczka wyczyszczoną po dawnym tuszu do rzęs na rzęsy jakbyśmy malowali je maskarą, należy jednak pamiętać aby nie użyć za dużo preparatu bo nadmierna ilość podrażna śluzówkę oka. 

 

Drogie panie dbajmy o siebie, szczególnie teraz. Pozdrawiam ciepło Weronika

 

24 marca 2020