Created with Webwave CMS

Copyright 2017 Lorem Ipsum

Masaż na ciało dla kobiet:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ad. 1. Masaż Antycellulitowy Bańką Chińską:

 to rewelacyjny sposób na wygładzenie i ujędrnienie skóry w okolicach ud i pośladków. Masaż składa się z kilku etapów, na początku oliwimy ciało poddane masażowi cudowną oliwką.
Jak często trzeba wykonywać masaż?
Najlepiej 1 raz w tygodniu, przez 6 do 10 zabiegów, potem skóra będzie już w znacznie lepszym stanie, wygładzona, jędrna i błyszcząca. Już po 2, 3 zabiegu widać efekty.
Co dalej?
Kolejnym etapem zabiegu jest masaż klasyczny rozgrzewający udo i przygotowujący ciało do masażu bańką.
Dopiero po tak wstępnym przygotowaniu, poddajemy ciało masażowi bańką chińską.
Ile czasu trwa masaż?
Masaż ud i pośladków trwa godzinę.
Na czym polega fenomen masażu bańką?
Specjalne podciśnienie którym poddawane jest ciało masuje i wygładza.
Podciśnienie które wytwarza się w bańce przez usunięcie z niej powietrza, powoduje zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, wpływając na intensywne ich przekrwienie oraz wyraźną poprawę stanu mało elastycznej skóry.
Bańki chińskie są specjalną odmianą baniek próżniowych, tworzonych z gumy. Tworzywo sztuczne pozwala na przystawienie ich w prawie w każdym miejscu, bez względu na kształt powierzchni. Masażysta indywidualnie ustala stopień zassania bańki, przez co zabieg jest bezbolesny, masaż dostosowywany jest do indywidualnego progu odczucia bólu.

Jeśli chcesz mieć piękne gładkie nogi nie zwlekaj, nie ma się czego obawiać.

 

Dodatkowo po masażu proponuję nałożenie MASKI MULTIMODELING – wyszczuplającej i ujędrniającej, która rozgrzewa ciało, uda zostają owinięte folią, przez co zwiększa się wchłanialność składników. Na koniec przykrywamy klientkę kocem dla zwiększenia komfortu i tak pozostawiamy na 30 min. W tym czasie klientka odpoczywa i relaksuje się. Po upływie czasu zdejmujemy koc i folię, wycieramy nadmiar maski i nakładamy balsam MULTIMODELING antycellulitowy.

Dla podtrzymania efektów poleca się zakupienie balsamu antycellulitowego MULTIMODELING CHARMINE ROSE i aplikować 2 razy dzienne.

Ad.2. Masaż całego ciała Pałeczkami i Miotełkami Bambusowymi:

orientalny, relaksacyjny masaż wykonywany za pomocą pałeczek bambusa, rolowanych po ciele, oraz miotełek bambusowych, które wykorzystuje się między innymi do oklepywania. Pałeczki mają różną grubość i długość, gdyż są dostosowane do różnych technik i wielkości ciała. Masaż szczególnie polecany na przemęczone i spięte mięśnie. Podczas masażu bambusem odczuwamy głębokie odprężenie i likwidację napięć. Ciało odzyskuje uczucie lekkości, a umysł stan absolutnego uspokojenia. Doskonały zabieg dla zestresowanych...

Masaż całego ciała trwa 60 minut.

Autorem Bamboo Massage jest francuski masażysta i kinezyterapeuta Gil Amsalem, współzałożyciel paryskiej Massage Academy, wybitny znawca orientalnych technik masażu.

Bambus w kulturze Dalekiego Wschodu symbolizuje długowieczność, siłę, sprężystość i szczęście. Jego kształt czyni z niego doskonałe narzędzie do masażu, które idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, rozluźniając napięte mięśnie.

Masaż miotełkami bambusowymi pierwotnie wywodzi się z Japonii, ma kilkutysięczne tradycje. W tamtych czasach japońscy samurajowie i wojownicy Wschodu stosowali metodę rytmicznego obstukiwania się zebranymi w pęczek gałązkami bambusa w celu szybkiego i efektywnego przywrócenia sił po walce. Prawdopodobnie zbliżoną technikę stosowano w plemionach Afryki, Ameryki Południowej i Północnej. Miotełkami bambusowymi wykonuje się ruchy : oklepujące, głaszczące, rozcierające i ugniatające całe ciało ze zmiennym rytmem i natężeniem. W masażu miotełkami bambusowymi szczególnie istotny jest odgłos miarowych uderzeń bambusowych miotełek, który ma działanie bardzo relaksujące. Doskonały dla osób przemęczonych i zestresowanych.

Masaż bambusem to masaż całego ciała lub poszczególnych jego części, wykonany za pomocą specjalnie obrobionych pałeczek bambusa ( zwanych „cho”) o różnej długości, by lepiej dostosować się do danych partii ciała.

Masaż pałeczkami bambusowymi i miotełkami jest masażem zarówno relaksującym jak i leczniczym.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA MASAZU BAMBUSEM:

- stymulowania przepływu krwi i limfy ( działanie drenujące)

- zmniejszenia napięcia mięśniowego

- modelowania sylwetki

- likwidacji cellulitu

- uelastycznienia skóry i mięśni

- regenerującym

- odprężającym

- liftingującym

- zalecany szczególnie po dużym wysiłku fizycznym i umysłowym.

- pobudza i stymuluje cały organizm

- wspomaga przemianę materii

- zmniejsza obrzęki, wpływa na gospodarkę wodną na poziomie skóry

Działanie masażu bambusem:

Stosowanie techniki ugniatania, rolowania, przepychania, mają korzystny wpływ na krążenie krwi i limfy, a co za tym idzie usprawnia drenaż oraz regenerację tkanek. Masaż bambusem redukuje cellulit, świetnie modeluje sylwetkę ( w szczególności pośladki, uda oraz talię), jak również doskonale poprawia dotlenienie organizmu. Masaż bambusowy jest sposobem na stres, zmęczenie i złe samopoczucie. Ruchy oklepujące i wibrujące znakomicie odprężają oraz niwelują napięcia mięśni.

Ad.3. Masaż całego ciała Gorącymi Kamieniami:

to niezwykle relaksujący zabieg, rozgrzewający całe ciało, uspokajający układ nerwowy, regenerujący mięśnie zwłaszcza po wysiłku, oraz odżywiający skórę. Wybrałam najważniejsze zalety masażu. Po obserwacji klientek poddających się temu zabiegowi, doszłam do wniosku że jest to zabieg cudownie relaksujący cały organizm oraz ducha. Nie spotkałam osoby której nie podobałby się ten zabieg. Nawet jeśli na początku była zdenerwowana, zestresowana to pod koniec zabiegu nic już nie było widać.
Podstawowe wątpliwości jakie mogę się nasuwać związane z tym masażem to: jaka jest temperatura kamieni i czy one nie poparzą? Gorące kamienie mają temperaturę od 65 do 70 stopni Celsjusza. Jest to dość wysoka temperatura ale spokojnie. Każdy kamień który dotyka ciało klientki ja również trzymam w ręku, jeśli mnie nie parzy to osobę masowaną również nie parzy. Dodatkowo podczas zabiegu całe ciało klientki jest smarowane olejem do masażu, który łagodzi odczucie gorąca.
Kolejne pytanie z którym się spotkałam to jakie są to kamienie i czy są one gładkie? Kamienie używane do tego masażu są z lawy wulkanicznej, dzięki temu dłużej zachowują ciepłą temperaturę niż zwykły kamień. Kamienie wulkaniczne są w różnych kształtach i są zupełnie gładkie.
Kolejnym trudnym zagadnieniem mogącym powodować stres jest nagość podczas zabiegu. Każdy zabieg prowadzony jest według ustalonego rytuału. Klientka wchodząc do gabinetu widzi przyszykowane łóżko oraz zostaje poinformowana o tym co ma zrobić, jak przygotować się do masażu, po czym zostaje sama w pomieszczeniu i woła mnie dopiero kiedy jest gotowa. Podczas przebierania klientka zostaje poproszona tylko o zmianę swojego biustonosza na jednorazowy, oczywiście w bieliźnie pozostaje swojej, następnie przykrywa się cała kocem i woła masażystkę. Myślę że takie rozwiązanie jest jak najbardziej do zaakceptowania i nie powoduje stresu.
Podczas zabiegu masażu klientka jest cały czas przykryta ręcznikami, kocami, a tylko na czas masowania określonej okolicy zostaje odsłonięta.
Jak przebiega masaż?
Zabieg dzieli się na etapy, w pierwszej części klientka leży na brzuchu, zostają ułożone kamienie przez ręcznik na kręgosłupie, następnie odsłaniamy połowę ciała i masujemy. Potem zakrywamy i odkrywamy drugą część ciała a następnie masujemy. Kolejno masujemy całe nogi, a potem plecy. Podczas masażu klientka dostaje do ręki kamienie i trzyma je w dłoni aby jeszcze bardziej się rozgrzać. również masowane są stopy. W drugiej części masażu zmieniamy pozycję i leżymy wtedy na plecach, zostajemy ponownie przykryci kocem i poddajemy się dalszym przyjemnością. Na początku zostają ułożone kamienie w celu rozgrzania konkretnych części ciała, układamy kamień na pępku, mostku oraz na środku czoła a także wkładamy małe kamienie między palce stóp. Te elementy rewelacyjnie rozgrzewają całe ciało. Ponownie masujemy połowę ciała, potem drugą połowę, dalej masujemy klatkę piersiową z brzuchem i na końcu twarz.
Masaż najlepiej wykonywać popołudniu lub wieczorem, tak aby już nic skomplikowanego nie robić i poddać się relaksującej atmosferze do końca dnia. Zabiegowi towarzyszy relaksująca muzyka, intymna atmosfera i sympatyczna masażystka. Zapraszam Weronika

WSKAZANIA :

Masaż kamieniami można polecić wielu osobom. Jednemu przyniesie odprężenie, a drugiemu ulgę w dolegliwościach. Szczególnie warto mu się poddać, jeżeli dokuczają choroby stawów, bóle szyi i kręgosłupa. Kamienna terapia pomaga doładować wewnętrzne akumulatory wszystkim osobom przemęczonym i zestresowanym. Wystarczy jeden zabieg, aby poczuć się „jak młody Bóg” , pozbyć się bezsenności, smutku i przygnębienia czy też poczucia bezradności, przytłoczenia codziennymi kłopotami. Najlepsze bo długotrwałe rezultaty osiągnie się po trzech półtora godzinnych zabiegach. Na seans trzeba umówić się po pracy i załatwieniu ważniejszych spraw. Po nim nie myśli się już o kłopotach. Przychodzi ochota, żeby położyć się w wygodnym, ciepłym łóżku i przedłużyć wewnętrzne wyciszenie, rozluźnienie.

Masaż kamieniami jest formą oddziaływania na organizm, która wykorzystuje bodźce mechaniczne w postaci ucisku na tkanki w celu wywołania fizjologicznych odczynów. W terapii kamieniami pod wpływem wysokiej temperatury rozluźniają się mięśnie, przyśpieszając dostarczanie substancji odżywczych. Dzięki temu powoduje sprawniejsze wydalanie produktów przemiany materii, organizm szybciej oczyszcza się z toksyn. .

Masaż Kamieniami zalecany jest w stanach wyczerpania psychofizyczengo, problemach z przemianą materii, bólach pochodzenia mięśniowego oraz w stanach przeciążeniowych.

Masaż ten ma wpływa:
- układ nerwowy ( działa uspokajająco i relaksująco, łagodzi objawy stresu, na drodze odruchowej może też działać przeciwbólowo)
- układ krwionośny i limfatyczny ( poprawia krążenie, ułatwia odpływ krwi żylnej, zmniejszając odpływ krwi żylnej ułatwia pracę serca)
- tkankę mięśniową ( poprawia napięcie i elastyczność mięśni, regeneruje po długotrwałym wysiłku fizycznym, zwiększa zdolność mięśni do pracy)
- skórę ( poprawia elastyczność i jędrność, ułatwia oddychanie skórne, poprawia odżywienie skóry, przyśpiesza obieg krwi i limfy w naczyniach skórnych, pomaga eliminować cellulit)
- Terapia Kamieniami ma dobroczynne działanie dla emocji ( pomaga uporać się z negatywnymi skutkami stresu, bezsennością, depresją) - działa głęboko relaksująco.

 

HISTORIA MASAŻU GORĄCYMI KAMIENIAMI:

Masaż należy do najstarszych dziedzin wiedzy lekarskiej. Pierwsze wzmianki o nim pochodzą z Egiptu, Indii i Chin, gdzie już 3 - 4 tysiące lat przed naszą erą stosowano ten zabieg. Również z dzieł Hipokratesa, Celusa i Galena dowiadujemy się, że lekarze zalecali masaż w niektórych chorobach. W Grecji natomiast, masaż miał szczególne znaczenie dla sportowców biorących udział w Igrzyskach Olimpijskich. Inne źródła podają również że lecznicze stosowanie masażu gorącymi kamieniami było wykorzystywane przez przedstawicieli północnoamerykańskich plemion indiańskich, którzy wierzyli w siłę natury z którą harmonijną równowagę tworzą dusza i ciało. Ten sposób leczenia znany był również w Chinach. Już w dynastii Shang 2000 lat p.n.e używano gorących kamieni w celu regeneracji mięśni po ciężkiej pracy. W celach leczniczych nagrzane kamienie stosowały uzdrowicielki z plemienia Mapuche w Chile, jak również Kachuni na Hawajach.
Współcześnie masaż kamieniami stał się popularny w ostatnich latach zwłaszcza w ośrodkach spa i centrach terapeutycznych na całym świecie. Większe zainteresowanie tą terapią zaczęło się od 1993 roku kiedy to Mary Nelson - Hannigan z Arizny użyła gorących kamieni rzecznych do masażu swoich klientów. Swą terapię kamieniami opierała na medytacji i duchowym oczyszczeniu. Opracowana przez siebie metodę nazwała LaStone. Natomiast w Nowym Jorku w Elizabeth Arden Red Door Salon & Spa przy Piątej Alei, nazwano tę terapię masażem kamieni pustynnych, nie zagłębiano się jednak w mistycyzm terapii. Od tamtych czasów masaż rozgrzanymi kamieniami jest coraz częściej stosowany na świecie.

Ad. 4. Masaż Hinduski Głowy:

 niezwykle relaksujący masaż, wykonywany w pozycji siedzącej, obejmuje szyje i dekolt, twarz, głowę, szyje i kark oraz ramiona i plecy do łopatek. Masaż odpręża, redukuje bóle głowy, pozwala się zatrzymać przy tak zabieganym świecie.

Delikatne ruchy pozwalają się uspokoić, masaż najbardziej skupia się na głowie, tam gdzie mamy włosy. Jest to niezwykle relaksujące przeżycie, masażysta wykonuje ruchy głaskania, rozcierania głowy, pobudzając przy tym krążenie, relaksuje całą powierzchnię skóry głowy. Nie każdy wie że na głowie znajdują się mięśnie, szczupłe i małe. Dolej wykonujemy ruchy przepychania skóry i delikatnego ugniatania, a pod koniec delikatnie oklepujemy opuszkami palców.

 

ZALETY TERAPII:

- zmniejszenie napięć mięśni,

- złagodzenie bólu i stresu,

- zmniejszenie sztywności mięśni twarzy, karku oraz zwiększenie ruchomości stawów w okolicy ramion i szyi,

- usprawnienie krążenia krwi,

- obniżenie poziomu stresu,

- poczucie spokoju, wyciszenia, poprawa samopoczucia psychicznego,

- uwolnienie od nagromadzonych napięć, rozluźnienie,

- poprawa wyglądu skóry,

- poprawa aktywności stawów w obrębie szyi, ramion,

- pobudzenie dopływu krwi do mieszków włosowych i dostarczenie substancji odżywczych niezbędnych dla utrzymania zdrowych włosów,

- stymulacja przepływu energii,

- lepsze utlenienie mózgu,

- stymulacja i zwiększenie cyrkulacji limfy prowadzące do oczyszczenia organizmu z toksyn,

- podniesienie poziomu koncentracji,

- poprawa zdrowia włosów poprzez używanie oleju roślinnego – wmasowywanego we włosy,

- likwidacja bezsenności,

- zminimalizowanie bólów głowy do całkowitego ich zaniku a także bólu i szumu w uszach, bólu szczęki, zapalenia zatok.

 

Masaż o którym mowa wskazany byłby dla wszystkich zestresowanych i zmartwionych osób, często dla osób przeżywających depresję. Zaleca się do więc szczególnie osobom z dolegliwymi bólami głowy, migrenami. Polecany jest i wskazany także dla osób pracujących przy komputerze, siedzących wciąż w jednej pozycji, gdzie napięcie mięśni ramion oraz szyi jest dużo większe niż przy innej pozycji.

PRZECIWWSKAZANIA:

- masaż, o którym mowa wskazany byłby dla wszystkich zestresowanych i zmartwionych osób, często dla osób przezywających depresję. Zaleca się go więc szczególnie osobom z dolegliwymi bólami głowy, migrenami. Polecany jest i wskazany także dla osób pracujących przy komputerze, siedzących wciąż w jednej pozycji, gdzie napięcie mięśni ramion oraz szyi jest dużo większe niż przy innej pozycji.

HISTORIA MASAŻU:

Hindusi znali i stosowali masaż głowy i szyi już 4000 lat temu, o czym wspominają starożytne teksty Ayuwerdy, starożytnego systemu medycyny rozwijającego się na ziemiach dzisiejszych Indii, Nepalu oraz Tybetu. Filozofia ta charakteryzuje się holistycznym podejściem do życia obejmującym nie tylko masaż ale także odpowiednią dietę, ćwiczenia medytacje i filozofię. Indyjski masaż głowy jest traktowany jako metoda uzdrawiająca ciało. Początkowo kobiety wcierały sobie w głowę naturalne olejki roślinne, wierząc że ich włosy dzięki temu będą mocne, zdrowe i błyszczące. Do dzisiaj niejedna hinduska stosuje tę metodę. Dziś w Indiach utrzymana jest tradycja masowania nowonarodzonych dzieci codziennie dla utrzymania ich lepszego zdrowia. Dzieci starsze w wieku między 3 a 6 lat masuje się dwa razy w tygodniu a starsze uczy się masować innych członków rodziny. Masaż jest nieodłącznym elementem życia rodzinnego w Indiach oraz Nepalu, gdzie tradycja Ayuwerdy jest bardzo silna. Zgodnie z ta tradycją mężczyzn i kobiet w Indiach korzystają raz w tygodniu z masażu aby podtrzymać równowagę energii lub sił życiowych zwanych w Indiach Dosia. Kobiety korzystają z masażu aby zredukować napięcie przed miesiączka lub porodem.

 

Ad.5. Masaż Klasyczny brzucha:

Masaż okolicy brzucha, jest dość specyficznym masażem i wykonuje się go w odmienny sposób niż masaż innych części ciała. Okolica brzucha wymaga dużo większej delikatności, bo w tym miejscu znajdują się narządy wewnętrzne, okryte tylko warstwą mięśni i skóry. Proszę się nie obawiać masaż brzucha jest przyjemnym zabiegiem, dość delikatnym.

Masaż powłok brzusznych wykonuje się w pozycji leżenia na plecach, kończyny górne ułożone wzdłuż ciała, kończyny dolne wyprostowane.

Rozpoczynając masaż brzucha po na oliwieniu ciała, wykonujemy delikatne głaskania w kształcie kierownicy całą dłonią powierzchnią dłoniową ręki , zgodnie z ruchem wskazówek zegara. W tym miejscu jest to bardzo ważne, ponieważ masaż oddziałuje na jelita, pomagając w procesie trawienia i metabolizacji składników. Ruch rąk po ciele rozgrzewa tkanki znajdujące się pod spodem, przyśpiesza ruch płynów limfy i krwi przez co lepiej odżywia narządy i dotlenia je. Kolejnymi chwytami jakie wykonujemy to głaskanie żołądka, głaskanie wątroby, głaskanie spiralne do pępka i z pępka na obwód i kilka innych ruchów. W kolejnym etapie delikatnie rozcieramy wykonując w formie ruchów okrężnych opuszkami palców, w pasmach wspominanych wcześniej, a także ugniatamy. Ugniatanie czyli wykonywanie ucisków lub uniesienie warstwy skóry i mięśni z uciskiem, wykonujemy głównie w części miękkiej, delikatnie w pasmach skośnych i poprzecznych. Technika ta pozwala ujędrnić okolicę brzucha. Dalej przechodzimy do technik oklepywania( delikatnie w formie „miotełek”) i wibracji( delikatnych skurczów ręki masażysty wykonywane całą dłonią) które pozwalają pobudzić a następnie zrelaksować mięśnie poddawane zabiegowi. Na koniec wykonujemy technikę głaskania tak jak na początku zabiegu, która kończy i uspokaja cały masaż.

Masaż brzucha - zalety:
- działa relaksacyjnie, odprężająco,
- pogłębia oddech oraz dochodzi do jego wyrównania,
- ujędrnia tkankę skórną,
- odblokowuje jelita,
- działa na zaparcia,
- usuwa toksyny z organizmu,
- pozbywa się nadmiaru wody,
- wspomaga procesy metaboliczne.

Przeciwwskazania do masażu brzucha:
- zapalenie wyrostka robaczkowego,
- przewlekłe zapalenie ścian jelit,
- obstrukcja żołądka,
- wrzody żołądka oraz dwunastnicy,
- menstruacja,
- ciąża.

+ przeciwwskazania ogólne do wszystkich masaży.

Ad.6. Masaż Klasyczny całego ciała:

Masaż klasyczny obejmuje twarz, plecy, kończynę górną, brzuch, kończynę dolną oraz stopy.

MASAŻ jest formą oddziaływania na ustrój w której wykorzystuje się bodźce mechaniczne głównie w postaci ucisku na tkanki w celu wywołania fizjologicznych odczynów.

Masaż klasyczny całego ciała polega na oddziaływaniu na zewnętrzne warstwy mięśni oraz tkanki miękkie. Zadaniem masażu jest zwiększenie przepływu tlenu we krwi i usuwanie toksyn z mięśni oraz poprawienie ich elastyczności. Rozmaite techniki stosowane pojedynczo lub łącznie wywierają dobroczynny efekt na skórę, mięśnie, naczynia krwionośne, układ limfatyczny oraz układ nerwowy.

Na początku zabiegu masażysta zapoznaje się ze wskazaniami i oczekiwaniami klienta wobec masażu. Następnie wszystkie główne grupy mięśni są masowane z użyciem naturalnego oleju do ciała. Olej z pestek winogron który stosuję zawsze do masażu ciała zawiera witaminę a + E, doskonale regenerującą, odżywiającą i wygładzającą skórę. Witamina E, która chroni skórę przed niekorzystnymi działaniami wolnych rodników, opóźnia procesy starzenia oraz pozytywnie wpływa na ochronne funkcje skóry.

Dla kogo jest przeznaczony ten rodzaj masażu?

Masaż przeznaczony dla osób żyjących długotrwale w ciągłym pośpiechu, przemęczonych pracą , zdenerwowanych i zestresowanych. Bardzo dobrze sprawdza się u osób, które cierpią z powodu bezsenności i nawracających bólów głowy. Masaż stosowany regularnie poprawia fizyczną i psychiczną kondycję całego ciała.

Jakie korzyści przyniesie Ci masaż klasyczny?

  • zredukuje stres i ogólne napięcie
  • poprawi samopoczucie zarówno na poziomie fizycznym, jak i psychicznym
  • pomoże w bezsenności i przy występujących bólach głowy
  • skóra po masażu pozostaje elastyczna, pachnąca, odżywiona i przyjemna w dotyku

Ad.7. Masaż Klasyczny kończyny dolnej:

 

Przy masażu kończyny dolnej należy uwzględnić opracowanie naczyń powierzchownych, mięśni i stawów. Czynnościowo kończyną dolną stanowią mięśnie pośladków, uda i podudzia oraz stawy tej kończyny.

Masaż skupiający się tylko na jednej części ciała, posiada zalety pod względem tego iż cały czas przeznaczony na masaż jednej części ciała. W masażu całego ciała zajmujemy się tematem ogólnie, dlatego że masaż jednorazowo nie zależnie od części ciała nie powinien przekraczać godziny czasu.

Masaż klasyczny kończyny dolnej polega na oddziaływaniu na zewnętrzne warstwy mięśni oraz skórę. Zadaniem masażu jest zwiększenie przepływu tlenu we krwi i usuwanie toksyn z mięśni oraz poprawienie ich elastyczności. Rozmaite techniki stosowane pojedynczo lub łącznie wywierają dobroczynny efekt na skórę, mięśnie, naczynia krwionośne, układ limfatyczny oraz układ nerwowy.

Dodatkowo przy masażu kończyny dolnej często pozytywnym skutkiem masażu jest zapobieganie powstawania skurczów lub ich ograniczenie w nogach.

Na początku zabiegu masażysta zapoznaje się ze wskazaniami i oczekiwaniami klienta wobec masażu. Następnie wszystkie główne grupy mięśni są masowane z użyciem naturalnego oleju do ciała. Olej z pestek winogron który stosuję zawsze do masażu ciała zawiera witaminę a + E, doskonale regenerującą, odżywiającą i wygładzającą skórę. Witamina E, która chroni skórę przed niekorzystnymi działaniami wolnych rodników, opóźnia procesy starzenia oraz pozytywnie wpływa na ochronne funkcje skóry.

Masaż klasyczny kończyny dolnej w całości początkowo przeprowadza się w pozycji leżenia na plecach, kończyny górne ułożone wzdłuż tułowia. Najpierw masuje się stopę, następnie staw skokowy i kolejno podudzie, staw kolanowy i udo z zastosowaniem głaskania, rozcierania, ugniatania i wibracji. Potem w drugiej części masaż zmieniamy pozycję do leżenia przodem i masujemy kończynę dolną z tyłu.

Ad.8. Masaż Klasyczny kończyny górnej:

 

Masaż kończyny górnej najczęściej wykonuje się w pozycji siedzącej.

Przy masażu kończyny górnej należy uwzględnić opracowanie naczyń powierzchownych, mięśni i stawów. Czynnościowo kończyną górną stanowią masaż dłoni, stawu nadgarstkowego, przedramienia, stawu łokciowego, ramienia i stawu barkowego. Przy masażu kończyny górnej, należy uwzględnić opracowanie mięśni takich jak: mięśnie kłębu, kłębika, międzykostnych, zespołu zginaczy ręki i palców, zespołu prostowników ręki i palców, mięśni zginaczy przedramienia, mięśni prostowników przedramienia, mięśni obrotowych przedramienia i ręki oraz mięśni obręczy kończyny górnej, wszystkich stawów ręki, kończyny górnej i obręczy kończyny górnej.

Masaż skupiający się tylko na jednej części ciała, posiada zalety pod względem tego iż cały czas przeznaczamy na masaż jednej części ciała. W masażu całego ciała zajmujemy się tematem ogólnie, dlatego że masaż jednorazowo nie zależnie od części ciała nie powinien przekraczać godziny czasu.

Masaż klasyczny kończyny górnej polega na oddziaływaniu na zewnętrzne warstwy mięśni oraz skórę. Zadaniem masażu jest zwiększenie przepływu tlenu we krwi i usuwanie toksyn z mięśni oraz poprawienie ich elastyczności. Rozmaite techniki stosowane pojedynczo lub łącznie wywierają dobroczynny efekt na skórę, mięśnie, naczynia krwionośne, układ limfatyczny oraz układ nerwowy.

Dodatkowo przy masażu kończyny górnej największym plusem masażu jest zwiększenie ruchomości w stawach( zwłaszcza po noszeniu gipsu i długotrwałym unieruchomieniu kończyny), działanie przeciwbólowe oraz relaksacja mięśni po przeciążeniu np. mięśni ramienia i ujędrnienie mięśni ramienia.

Na początku zabiegu masażysta zapoznaje się ze wskazaniami i oczekiwaniami klienta wobec masażu. Następnie wszystkie główne grupy mięśni są masowane z użyciem naturalnego oleju do ciała. Olej z pestek winogron który stosuję zawsze do masażu ciała zawiera witaminę a + E, doskonale regenerującą, odżywiającą i wygładzającą skórę. Witamina E, która chroni skórę przed niekorzystnymi działaniami wolnych rodników, opóźnia procesy starzenia oraz pozytywnie wpływa na ochronne funkcje skóry.

 

 

Ad.9. Masaż Klasyczny pleców:

Relaksacyjno - leczniczy masaż pleców - idealny dla zmęczonego, zestresowanego ciała które potrzebuje rozgrzania mięśni i rozluźnienia napiętych miejsc.
Seria kilku masaży, raz lub dwa razy w tygodniu pozwala poprawić kondycję pleców, zestresowanych lub przemęczonych zwłaszcza przy pracy siedzącej najbardziej wrażliwy jest odcinek szyjno-piersiowy.
Zrelaksujesz się w przyjemnej atmosferze i pozbędziesz się napięcia zwłaszcza w górnej części pleców.

Masaż tej okolicy obejmuje opracowanie dużych grup mięśniowych leżących powierzchownie ( czworoboczny większy, mniejszy, najszerszy grzbietu) oraz mięśni głębokich ( prostownik grzbietu). Masaż grzbietu przeprowadzamy masując mięsnie powierzchownie wzdłuż ich anatomicznego przebiegu.

Masaż klasyczny dodatkowo wspomagamy naświetlaniem lampy Sollux przed masażem.

MASAŻ jest formą oddziaływania na ustrój w której wykorzystuje się bodźce mechaniczne głównie w postaci ucisku na tkanki w celu wywołania fizjologicznych odczynów.

Masaż klasyczny pleców polega na oddziaływaniu na zewnętrzne warstwy mięśni oraz skórę. Zadaniem masażu jest zwiększenie przepływu tlenu we krwi i usuwanie toksyn z mięśni oraz poprawienie ich elastyczności. Rozmaite techniki stosowane pojedynczo lub łącznie wywierają dobroczynny efekt na skórę, mięśnie, naczynia krwionośne, układ limfatyczny oraz układ nerwowy.

Na początku zabiegu masażysta zapoznaje się ze wskazaniami i oczekiwaniami klienta wobec masażu. Następnie wszystkie główne grupy mięśni są masowane z użyciem naturalnego oleju do ciała. Olej z pestek winogron który stosuję zawsze do masażu ciała zawiera witaminę a + E, doskonale regenerującą, odżywiającą i wygładzającą skórę. Witamina E, która chroni skórę przed niekorzystnymi działaniami wolnych rodników, opóźnia procesy starzenia oraz pozytywnie wpływa na ochronne funkcje skóry.

Dla kogo jest przeznaczony ten rodzaj masażu?

Masaż przeznaczony dla osób żyjących długotrwale w ciągłym pośpiechu, przemęczonych pracą , zdenerwowanych i zestresowanych. Bardzo dobrze sprawdza się u osób, które cierpią z powodu bezsenności i nawracających bólów głowy, bólach pleców, zwłaszcza karku i barków. Masaż stosowany regularnie poprawia fizyczną i psychiczną kondycję całego ciała.

Ad.10.Masaż Klasyczny stóp + kąpiel wodna:

 

 

Masaż wykonujemy po uprzedniej kąpieli wodnej.

Masaż stopy obejmuje głaskanie powierzchowne i głębokie tylnej grupy mięśni podudzia, a następnie podeszwowej części stopy. Dalej opracowujemy okolicę stawów śródstopno -palcowych, prowadząc ruch wzdłuż stopy do okolicy kostki przyśrodkowej, masaż palucha i palców ,

Najpierw wykonujemy opracowanie podeszwowej części stopy, potem grzbietową część stopy, ruchy wykonujemy wzdłuż grzbietu stopy do podudzia.

Masaż stóp jest niezwykle relaksującym doznaniem, pozwala rozluźnić mięśnie i liczne stawy zawarte w stopie, stymuluje cały organizm. Na podeszwach stopy znajdują się punkty, które połączone są z poszczególnymi organami. Podczas masażu stóp, poprzez uciskanie tych właśnie miejsc (refleksów), możemy dotrzeć do źródeł choroby i zlikwidować je.

Masaż stóp wykonuje się najczęściej: gdy pojawiają się opuchnięcia stóp, zwłaszcza u kobiet w ciąży, ale także u osób które pracują cały dzień w pozycji stojącej lub „biegającej”, masaż stóp ukoi zmęczone pracą stopy, po długotrwałym wysiłku np.: pieszych wędrówkach w góry, masaż świetnie zregeneruje zmęczone mięśnie, i wiele, wiele innych sytuacji w których męczą się nasze stopy.

Ad.11.Masaż Klasyczny twarzy:

 

Masaż twarzy ujędrnia skórę, dzięki masażowi twarz staje się gładsza i wygląda młodziej. Tak jak podczas masażu ciała znika napięcie, tak dzięki masowaniu twarzy, zmarszczki i linie mimiczne ulegają zmniejszeniu, poprawia się krążenie krwi, skórze przywraca się naturalną wilgotność, wszelkie toksyny łatwiej są usuwane, a twarz znowu zaczyna promienieć blaskiem. Masaż twarzy przeciwdziała grawitacji, systematycznie wykonywany sprawia że twarz staje się bardziej sprężysta i zapobiega powstawaniu „chomiczków” Oprócz tego, masaż twarzy okazuje się być prawdziwym antidotum na męczące migreny, zespół napięcia przedmiesiączkowego, bóle zatok, czy wzmożony stres.

MASAŻ jest formą oddziaływania na ustrój w której wykorzystuje się bodźce mechaniczne głównie w postaci ucisku na tkanki w celu wywołania fizjologicznych odczynów.

Masaż twarzy to niezwykle relaksujący zabieg, w przyjemnej atmosferze można zapomnieć na chwilę o codzienności.

 

WSKAZANIA DO MASAŻU TWARZY:

- utrata jędrności skóry twarzy,

- zmęczenie fizyczne i psychiczne,

- stres bóle głowy,

- zmarszczki,

- zmniejszenie obrzęków,

Ad.12. Masaż twarzy Pałeczkami i Miotełkami Bambusowymi:

 

orientalny, relaksacyjny masaż wykonywany za pomocą małych pałeczek bambusa, rolowanych po twarzy, oraz małych miotełek bambusowych, które wykorzystuje się między innymi do oklepywania twarzy. Masaż szczególnie polecany na przemęczone i spięte mięśnie. Podczas masażu bambusem odczuwamy głębokie odprężenie i likwidację napięć, przez co możemy uzyskać efekt ujędrnienia. Twarz odzyskuje uczucie lekkości, a umysł stan absolutnego uspokojenia. Doskonały zabieg dla zestresowanych.

Masaż twarzy pałeczkami wykazuje właściwości liftingujące.

Masaż bambusem twarzy, wykonany za pomocą specjalnie obrobionych pałeczek bambusa ( zwanych „cho”) o różnej długości, by lepiej dostosować się do danych partii ciała.

Masaż pałeczkami bambusowymi i miotełkami jest masażem zarówno relaksującym jak i leczniczym.

Autorem Bamboo Massage jest francuski masażysta i kinezyterapeuta Gil Amsalem, współzałożyciel paryskiej Massage Academy, wybitny znawca orientalnych technik masażu.

Bambus w kulturze Dalekiego Wschodu symbolizuje długowieczność, siłę, sprężystość i szczęście. Jego kształt czyni z niego doskonałe narzędzie do masażu, które idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, rozluźniając napięte mięśnie.

Masaż miotełkami bambusowymi pierwotnie wywodzi się z Japonii, ma kilkutysięczne tradycje. W tamtych czasach japońscy samurajowie i wojownicy Wschodu stosowali metodę rytmicznego obstukiwania się zebranymi w pęczek gałązkami bambusa w celu szybkiego i efektywnego przywrócenia sił po walce. Prawdopodobnie zbliżoną technikę stosowano w plemionach Afryki, Ameryki Południowej i Północnej. Miotełkami bambusowymi wykonuje się ruchy : oklepujące, głaszczące, rozcierające i ugniatające twarz ze zmiennym rytmem i natężeniem. W masażu miotełkami bambusowymi szczególnie istotny jest odgłos miarowych uderzeń bambusowych miotełek, który ma działanie bardzo relaksujące. Doskonały dla osób przemęczonych i zestresowanych.

WSKAZANIA DO WYKONANIA MASAŻU BAMBUSEM:

- stymulowania przepływu krwi i limfy ( działanie drenujące)

- zmniejszenia napięcia mięśniowego

- uelastycznienia skóry i mięśni

- regenerującym

- odprężającym

- liftingującym

- zalecany szczególnie po dużym wysiłku fizycznym i umysłowym.

- pobudza i stymuluje cały organizm

- wspomaga przemianę materii

- zmniejsza obrzęki, wpływa na gospodarkę wodną na poziomie skóry, poprawia dotlenienie organizmu,

- masaż bambusowy jest sposobem na stres, zmęczenie i złe samopoczucie,

- ruchy oklepujące i wibrujące znakomicie odprężają i niwelują napięcia mięśni,

 

Ad. 13. Przeciwwskazania do masażu:

- podwyższona temperatura ciała powyżej 37 stopni C., oraz gorączka,

- złe samopoczucie pacjenta (odczucia subiektywne),

- ogólny zły stan zdrowia pacjenta,

- choroby zakaźne, nowotworowe,

- ostre i podostre stany zapalne,

- krwotoki i tendencje do ich wystąpienia,

- tętniaki,

- nadciśnienie tętnicze nie regulowane farmakologicznie,

- zaawansowana miażdżyca tętnic,

- pierwsze 3 miesiące od incydentu zakrzepowego zapalenia żył,

- choroby krwi, np.: hemofilia, anemia,

- niewyrównane wady serca,

- wczesny okres od zawału mięśnia sercowego,

- niewydolność układu krążenia, oddechowego, nerek,

- ciąża patologiczna,

- choroby dermatologiczne,

- zaawansowana osteoporoza,

- wrodzona łamliwość kości,

- choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy z powikłaniami, perforacja ścian krwawienia,

- przerwanie ciągłości skóry,

 

1. Masaż Antycellulitowy Bańką Chińska + maska wyszczuplająca:

2. Masaż całego ciała pałeczkami i miotełkami bambusa,

3. Masaż całego ciała Gorącymi Kamieniami,

4. Masaż Hinduski głowy,

5. Masaż klasyczny brzucha,

6. Masaż klasyczny całego ciała,

7. Masaż klasyczny kończyny dolnej,

8. Masaż klasyczny kończyny górnej,

9. Masaż klasyczny pleców,

10. Masaż klasyczny stóp + kąpiel wodna,

11. Masaż klasyczny twarzy,

12. Masaż pałeczkami bambusowymi twarzy,

13. Przeciwwskazania do wykonania masażu,

powrót do góry strony

powrót do góry strony

powrót do góry strony

powrót do góry strony

powrót do góry strony

powrót do góry strony

powrót do góry strony

powrót do góry strony

powrót do góry strony

powrót do góry strony

powrót do góry strony

powrót do góry strony

powrót do góry strony