Created with Webwave CMS

Copyright 2017 Lorem Ipsum

Zabiegi na dłonie i paznokcie:

1. Manicure Klasyczny,

2. Manicure Japoński,

3. Manicure Hybrydowy,

4. Manicure Tytanowy,

5. Zabieg parafina na dłonie,

6. Zabieg Aksamitne dłonie,

7. Kwas Migdałowy na grzbiety dłoni - wybielający,

8. Kilka słów o narzędziach jednorazowych i sterylnych,

Ad. 1. Manicure Klasyczny:

Jest to podstawowy manicure wykonywany w gabinecie kosmetycznym podczas którego paznokcie poddawane są: skróceniu, oraz nadany im zostaje kształt, a także zadbane zostają skórki które są odsunięte i wycięte frezem lub cążkami.

Na koniec na przygotowaną płytkę nałożona zostaje odżywka do paznokci lub lakier do paznokci. Obecnie w ofercie znajdują się lakiery firmy Vinylux i Sally Hansen.

Kończąc zabieg na skórki nakładamy oliwkę pielęgnacyjną a na całe dłonie nawilżający krem do rąk.

W gabinecie używa się artykułów jednorazowych, które po użyciu zostają wyrzucone, a narzędzia metalowe typu cążki i frezy zostają poddane procesowi dezynfekcji, mycia i sterylizacji, oraz odpowiedniego pakowania.

Ad. 2. Manicure Japoński:

– leczniczy, naturalny, wzmacniające naturalną płytkę paznokci, zwłaszcza po inwazyjnych metodach stylizacji.

Manicure japoński który dzisiaj podbija rynek kosmetyczny ma swoją bogatą historię, mylą się przy tym osoby, które uważają, że japoński jest on tylko z nazwy. Manicure określany w literaturze fachowej jako P Shine (nazwa ta jest kojarzona również z japońską firmą kosmetyczną, która rozpropagowała ten rodzaj zabiegu na świecie) narodził się przed ponad czterystu laty, jego inicjatorkami okazały się zaś japońskie arystokratki zastanawiające się intensywnie nad tym, jakie działania podejmować, aby ich paznokcie wyglądały naprawdę wyjątkowo.

Manicure japoński zaleca się wykonać sesje: 3 do 4 w odstępach dwutygodniowych

Efektem są wzmocnione i odżywione (m.in. witaminy A + E, pyłek pszczeli, krzemionka z morza japońskiego, keratyna) paznokcie o pięknym różowym połysku.

Poszukiwania oryginalnych sposobów dbania o paznokcie doprowadziły do niezwykle istotnego odkrycia. Okazało się, że intensywne nacieranie płytki paznokcia odpowiednimi substancjami sprawia, że zyskuje ona blask rzadko spotykanej różowej perły, za wyjątkowo cenne uznano przy tym i to, że paznokcie poddawane wspomnianemu zabiegowi stawały się widocznie zdrowsze. Zabieg okazał się wyjątkowo skuteczny i błyskawicznie pozwolił kobietom poddającym się mu na osiągnięcie stawianego sobie przez nie celu. Zadbane paznokcie przyciągały męskie spojrzenia nie tylko zachwycając, ale i wystawiając pochlebne świadectwo ich właścicielce. Nie można w związku z tym dziwić się, że nie minęło wiele czasu, a manicure japoński opuścił granice Kraju Kwitnącej Wiśni, aby podbić cały świat. Dziś korzystają z niego między innymi największe gwiazdy z Hollywood, a przecież świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, że dłonie piosenkarek i aktorek nieustannie znajdują się pod obserwacją fotoreporterów. Skoro manicure japoński nadaje ich paznokciom zdrowy i piękny wygląd, dlaczego my miałybyśmy być z niego w mniejszym stopniu zadowolone? Piękne dłonie to przecież wizytówka każdej kobiety.

Ad.3. Manicure Hybrydowy:

Co to są Hybrydy?

Jest to manicure, forma pomalowania paznokci, lakierem hybrydowym utwardzanym w lampie UV lub Led. Lakier hybrydowy jest bardziej trwały niż zwykły lakier, zachowuje trwałość do 2 -3 tygodni. Warunkiem utrzymania się paznokci jest stabilna płytka paznokciowa klientki- nie rozdwajająca się.

Paznokcie hybrydowe są od razu suche, po odtłuszczeniu.

A jak zdjąć paznokcie hybrydowe?

Zdejmowanie jest dość proste, składa się z kilku elementów.

Zawsze chętnie zapraszam do gabinetu na profesjonalne zdjęcie paznokci hybrydowych, ale sytuacje są różne, dlatego przedstawiam sposób teoretyczny zdejmowania paznokci hybrydowych:

Krok 1. Bardzo delikatnie opiłuj hybrydę warstwę nawierzchniowa, tak tylko aby ją zmatowić i otworzyć, następnie przygotuj sobie 10 wacików, 10 wyciętych prostokątów wielkości 10 cm / 5 cm z srebrnej foli i aceton.

Krok 2. Nasącz wacik acetonem i przyłóż na paznokieć oraz owiń szczelnie srebrnym kawałkiem foli, tak aby stworzył się termosik w którym będzie parował aceton i działał rozpuszczająco na hybrydę. Poczekaj 15/20 min

Krok 3. Przygotuj sobie patyczek z drzewa pomarańczowego, taki do odsuwania skórek oraz polerkę do wyrównania powierzchni. Zdejmij kompresik z folią i wacikiem następnie patyczkiem delikatnie zsuwaj lakier hybrydowy, resztę delikatnie polerką ( czyli pozostałości np. bazy) i tak należy postępować z każdym paznokciem zachowując ostrożność i delikatność. Szarpanie nie jest dobre dla naszej płytki.

 

Podsumowując aby zdjąć paznokcie hybrydowe powinnaś w domu posiadać:

- aceton kosmetyczny,

- waciki kosmetyczne,

- folię srebrną ( może być kuchenna),

- patyczek do skórek,

- pilniczek,

- polerkę – delikatną,

Bez tych niezbędnych akcesoriów nie ma co się zabierać za samodzielne zdejmowanie.

Po zdjęciu paznokci hybrydowych zawsze dobrze było by nałożyć na czystą płytkę paznokciową odzywkę regenerującą, która zabezpieczy i wzmocni paznokcie.

 

Ad. 4. Manicure Tytanowy: jak powstają Tytany?

Paznokcie Tytanowe to naturalne, zdrowe paznokcie, odżywione i wzmocnione płytki, 4 tygodnie trwałości, bez odprysków, idealny połysk, możliwość przedłużenia, bez lampy uv, bez piłowania pilnikiem po naturalnej płytce, zdejmowane acetonem.

Co to są paznokcie tytanowe?

Jest to sposób na bardzo trwały manicure który polega na po odpowiednim przygotowaniu płytki, nałożeniu preparatów płynnych z właściwościami klejącymi i natychmiast zanurzeniu w słoiczku z pudrem. Jest to metoda w której w ogóle nie używa się lampy UV i Led. Technika ta pozawala na trwały manicure, na około3 do 4 tygodni, a następnie bezproblemowo zdejmujemy paznokcie acetonem. Przy zdejmowaniu ale tez przy zakładaniu nie stosujemy piłowania pilnikiem po płytce. Delikatnie tylko matowimy polerką.

W tej metodzie raczej nie stosuje się również tipsów, przedłuża się bezproblemowo na szablonie, obojętnie jaki kształt klientka potrzebuje.

Dodatkowo w preparatach płynnych zawarta jest witamina E i wapno, a pudry zawierają wzmacniający paznokcie tlenek tytanu.

Metoda ta polecana jest dla osób które mają słabe paznokcie, lub nawet zniszczone innymi metodami stylizacji paznokci.

Jak zdjąć paznokcie Tytanowe?

Nie polecam samodzielnego zdejmowania paznokci Tytanowych, zwłaszcza jeśli klientka ani razu nie widziała jak to robić. Nie dopuszczalne jest zrywanie tytanu ręcznie, bo niszczy to paznokcie, a można w naprawdę szybki sposób zdjąć bezproblemowo paznokcie.

Na profesjonalne zdjęcie paznokci tytanowych serdecznie zapraszam do gabinetu.

Przy ponownym wykonywaniu manicure Tytanowym paznokcie zdejmuje stylistka w gabinecie.

Natomiast jeśli któraś z pań zapragnie jednak samodzielnie zdejmować paznokcie tytanowe dla ochrony płytki paznokci polecam zapoznać się z poniższą instrukcją:

do zdjęcia samodzielnego tytanu potrzebujesz:

- butelkę acetonu,

- waciki kosmetyczne

- 2 małe miseczki szklane odporne na wrzątek,

- 1 dużą miskę szklaną odporną na wrzątek w którą wejdą 2 wspomniane wyżej miseczki obok siebie,

- polerka,

- oliwka do skórek,

- czajnik z wrzącą wodą,

- wentylator lub otwarte okno,

Aby przystąpić do zdejmowania paznokci tytanowych należy wstawić czajnik z wodą i przygotować niezbędne rzeczy.

Po zagotowaniu wlewamy wrzątek do dużej miski do połowy, następnie do małych miseczek wkładamy waciki około 6 sztuk dookoła miseczki i wlewamy do połowy mieszczki aceton, tyle żeby zanurzyć paznokcie w całości. Dalej wkładamy małe miseczki do dużej. Smarujemy delikatnie skórę wokół palców oliwką, i wkładamy dłonie do małych miseczek. Trzymamy tak około 10 /15 minut pocierając paznokciami o waciki, po upływie czasu bierzemy świeży wacik i nasączamy go świeżym acetonem i przecieramy resztki tytanu. Tytan pod wpływem acetonu mięknie robi się gumowaty, i schodzi jak gęstsza galaretka. Po rozpuszczeniu tytanu myjemy ręce w ciepłej wodzie z mydełkiem. Po umyciu osuszamy i delikatnie polerujemy polerką jeśli jeszcze zostały resztki tytanu. Potem powinno się opiłować kształt, odsunąć skórki, i nałożyć odżywkę do paznokci.

Nie polecam samodzielnego zdejmowania tytanu, zapraszam serdecznie do gabinetu, instrukcja jest tylko informacją na wypadek sytuacji kryzysowych, w trosce o piękne zdrowe paznokcie, jaki daje ten manicure, a nie poszarpane płytki po zerwaniu tytanu ręcznie.

Ad. 5. Zabieg parafina na dłonie:

Jest to niezwykle relaksujący zabieg, który dodatkowo nawilża i zostawia film okluzyjny na dłoniach.

Parafina zastygając przechodzi w stan stały. Jej cechą charakterystyczną jest duża pojemność cieplna i małe przewodnictwo, co pozwala jej długo utrzymywać ciepło. W trakcie stosowania okładów parafinowych, ciepło przenika głęboko do tkanek, podwyższając w znacznym stopniu ich temperaturę. Pomimo że sama parafina nie nawilża, to po nałożeniu na skórę tworzy warstwę, która zatrzymuje w skórze wilgoć. Parafina długo utrzymuje ciepło i powoli przekazuje je ciału. Okład z parafiny powoduje otwarcie porów skóry i stymuluje krążenie krwi, a w efekcie poprawia wchłanianie substancji aktywnych zawartych w preparatach pielęgnacyjnych.

Pierwszym etapem zabiegu jest kąpiel wodna dłoni w misce z sola, następnie peeling ziarnisty dłoni, dla złuszczenia martwego naskórka. Dalej nakładamy maskę na dłonie nawilżającą z Masłem Shea specjalnie przystosowaną do zabiegów parafinowych i tak przygotowaną dłoń polewamy ciepłą parafiną, do momentu aż utworzy się „rękawiczka” z parafiny, następnie zawijamy dłoń w folię i wkładamy specjalne rękawice, aby utrzymać ciepło. Po tak przygotowanych dłoniach, polecamy klientce położyć się na łóżko lub usiąść wygodnie w fotelu i relaksować przez 20/30 minut. Zabieg parafina na dłonie można połączyć z zabiegiem parafina na stopy, aby zaoszczędzić czas i mieć podwójną korzyść.

Po zabiegu "parafinowym" skóra staje się miękka i elastyczna stan taki utrzymuje się przynajmniej przez kilka dni. Parafina pomaga również na szorstką skórą na łokciach i kolanach. Dodatkowo ciepła parafinowa kąpiel rozgrzewa dłonie i stopy. Ciepło poprawi krążenie, ogrzewa i rozluźnia mięśnie oraz koi bolące stawy.

Przeciwwskazania do zabiegu parafinowego:

-egzema

-grzybica

-wszelkie choroby skóry i paznokci

-alergia na parafinę

i pochodne parafiny.

Ad. 6. Zabieg Aksamitne dłonie:

: Mikrodermabrazja Diamentowa dłoni + maska nawilżająca z Masłem Shea.

Jest to zabieg w którym wykonuje się Mikrodermabrazję Diamentową złuszczając wierzchnią, zrogowaciałą warstwę naskórka z dłoni. Jest to zabieg dla osób które mają zniszczoną skórę dłoni, ale bez przerwania ciągłości skóry, np.: po sprzątaniu, przesuszeniu dłoni, czy pracach w ogrodzie.

Zawsze jest sposób na lepszy wygląd.

Po wykonanym zabiegu nakłada się maskę nawilżającą na dłonie.

Więcej informacji o Mikrodermabrazji znajduje się w zabiegach na twarz.

Ad. 7. Kilka słów o narzędziach jednorazowych i sterylnych:

W gabinecie używamy wyłącznie jednorazowych artykułów lub sterylnie zapakowanych, zdezynfekowanych i wysterylizowanych. Pilniki, polerki, patyczki do skórek są zawsze jednorazowe, natomiast frezy czy cążki do skórek są zdezynfekowane, umyte, wysuszone, wysterylizowane i zapakowane.

Ad. 7. Kwas Migdałowy na grzbiety dłoni - wybielający:

Zabieg / peeling z kwasem migdałowym:

Melanostatic – zabieg na przebarwienia z kwasem migdałowym i alfa -arbutyną:

Melanostatic – to innowacyjny zabieg, który polega na aplikacji maski utworzonej z kwasu migdałowego oraz kapsułki z bioaktywnym proszkiem na przebarwiania. Proszek zawiera 3 składniki działające wielopoziomowo: hamowanie produkcji i transportu melaniny do naskórka oraz eliminacja nadmiernie zgromadzonego w niej barwnika.

Maska pozostaje na skórze od 30 min do 6 godzin w zależności od wrażliwości skóry.

Czas przebiegu zabiegu w gabinecie jest bardzo różny o 1 godz do 30 min – pozostałą część zabiegu klientka przebywa w domu i po kilku godzinach zmywa maskę w zależności od wcześniejszych ustaleń, opartych o wywiad i działanie kwasu na skórę.

Zabieg należy powtórzyć kilkakrotnie co 14 dni.

Kurację można wykonywać całorocznie także latem.

Badania aplikacyjne wykazały redukcję 95 % plam lub ich intensywności u 99% badanych.

Do zabiegu polecane jest stosowanie kremu do pielęgnacji domowej:

- Melanostatic Crem SPF 15 Charmine Rose – Rozjaśniający krem na przebarwienia SPF 15

 

 

Dowiedz się kiedy nie można wykonać zabiegu, zobacz w zabiegach na twarz w zakładce peelingi chemiczne.

powrót do góry strony

powrót do góry strony

powrót do góry strony

powrót do góry strony

powrót do góry strony

powrót do góry strony

powrot do góry strony

powrót do góry strony