Zabiegi na stopy i paznokcie:
Ad. 1. Pedicure Frezarkowy:
Jest to zabieg pielęgnacyjny który szczególną uwagę skupia na stopie i paznokciach. Zabieg należy do niezwykle przyjemnych zabiegów, bo w przyjemnej atmosferze, z ciepłą wodą, na wygodnym fotelu, zadbam o twoje stopy.
Pierwszym etapem jest kąpiel wodna z specjalnie to tego przystosowaną solą. Po upływie odpowiedniego czasu, wyjmujemy stopy i przechodzimy do opracowania płytki paznokcia. Podczas pracy przy paznokciach zajmujemy się : - długością paznokci- skracamy jeśli jest potrzeba, profilujemy kształt,
- skórkami i wałem około paznokciowym – odsuwamy, lub wycinamy wysterylizowanymi cążkami, lub wysterylizowanym frezem, wszystko zależy od stanu, potrzeby i ochoty klientki, (bywają panie które boją się metalowych narzędzi, szanujemy zdanie każdego, nie zmuszamy na siłę).
Następnie przechodzimy do opracowania stopy:
- po uprzednim nałożeniu preparatu rozmiękczającego, złuszczamy frezarką wierzchnią warstwę naskórka razem z odciskami i modzelami, oraz zajmujemy się popękaną piętą jeśli jest potrzeba.
- peelingujemy całą stopę, peelingiem pomarańczowym lub kwasowym specjalnie przeznaczonym do stóp,
- wycieramy jednorazowym ręcznikiem,
- kremujemy stopy,
- odtłuszczamy i malujemy paznokcie odzywką lub lakierem do paznokci.
Chciałabym zaznaczyć że wszystkie niezbędne akcesoria użyte podczas zabiegu pedicure są jednorazowe i wyrzucane od razu po skończeniu zabiegu, a metalowe sprzęty typu: frez, cążki do skórek, cążki do paznokci są poddawane procesowi dezynfekcji, sterylizacji, wyparzaniu i zalakowaniu w odpowiednie woreczki do przechowywania. Pozostałe jednorazowe takie jak: pilniczek, patyczek, polerka, separator, ręcznik są wyrzucane.
PRZECIWWSKAZANIA DO PEDICURE:
- skóra stóp: grzybica stóp, stany zapalne, ropne i alergiczne, świeże blizny, pęknięcia naskórka między palcami, niezagojone rany, brodawki, egzemy, cukrzyca, łuszczyca,
- płytka paznokci: grzybica płytki paznokci, drożdżyca, nietypowość płytki paznokciowej, kandydoza płytki paznokciowej, znamiona pod płytką paznokciową,
Ad.2. Hybryda na stopy:
Co to są Hybrydy?
Jest to manicure, forma pomalowania paznokci, lakierem hybrydowym utwardzanym w lampie UV lub Led. Lakier hybrydowy jest bardziej trwały niż zwykły lakier, zachowuje trwałość do 2 -3 tygodni. Warunkiem utrzymania się paznokci jest stabilna płytka paznokciowa klientki- nie rozdwajająca się.
Paznokcie hybrydowe są od razu suche, po odtłuszczeniu.
A jak zdjąć paznokcie hybrydowe?
Zdejmowanie jest dość proste, składa się z kilku elementów.
Zawsze chętnie zapraszam do gabinetu na profesjonalne zdjęcie paznokci hybrydowych, ale sytuacje są różne, dlatego przedstawiam sposób teoretyczny zdejmowania paznokci hybrydowych:
Krok 1. Bardzo delikatnie opiłuj hybrydę warstwę nawierzchniowa, tak tylko aby ją zmatowić i otworzyć, następnie przygotuj sobie 10 wacików, 10 wyciętych prostokątów wielkości 10 cm / 5 cm z srebrnej foli i aceton.
Krok 2. Nasącz wacik acetonem i przyłóż na paznokieć oraz owiń szczelnie srebrnym kawałkiem foli, tak aby stworzył się termosik w którym będzie parował aceton i działał rozpuszczająco na hybrydę. Poczekaj 15/20 min
Krok 3. Przygotuj sobie patyczek z drzewa pomarańczowego, taki do odsuwania skórek oraz polerkę do wyrównania powierzchni. Zdejmij kompresik z folią i wacikiem następnie patyczkiem delikatnie zsuwaj lakier hybrydowy, resztę delikatnie polerką ( czyli pozostałości np. bazy) i tak należy postępować z każdym paznokciem zachowując ostrożność i delikatność. Szarpanie nie jest dobre dla naszej płytki.
Podsumowując aby zdjąć paznokcie hybrydowe powinnaś w domu posiadać:
- aceton kosmetyczny,
- waciki kosmetyczne,
- folię srebrną ( może być kuchenna),
- patyczek do skórek,
- pilniczek,
- polerkę – delikatną,
Bez tych niezbędnych akcesoriów nie ma co się zabierać za samodzielne zdejmowanie.
Po zdjęciu paznokci hybrydowych zawsze dobrze było by nałożyć na czystą płytkę paznokciową odzywkę regenerującą, która zabezpieczy i wzmocni paznokcie.
Ad.4. Zabieg Foot Peel:
Regenerujący i odżywczy peeling stóp z kwasem glikolowo- mlekowym i olejem Tamanu.
Wskazanie dla kogo jest najlepszy ten zabieg?
- skóra sucha,
- skóra wymagająca złuszczenia,
- zrogowaciały naskórek,
- wzmocnienie bariery lipidowej,
Poprzez zabieg peelingu regenerującego możemy uzyskać wygładzenie skóry, nawilżenie i odświeżenie naskórka, szybką regenerację spękanej i szorstkiej skóry pięt, zapobieganie nadmiernemu odtworzeniu się warstwy rogowej naskórka.
Jak wygląda zabieg?
Rozpoczynamy od kąpieli wodnej z solą która trwa do 15 min, następnie po osuszeniu stóp nakładamy zmiękczający płyn do stóp i pozostawiamy na kilka minut, teraz można wykonać pedicure za pomocą tarki lub frezarki. Następnie nakładami preparat odtłuszczający z kwasami, pozostawiamy do wyschnięcia kilka minut i dalej nakładamy peeling z mieszaniny kwasu glikolowo-mlekowego i oleju Tamanu. Pozostawiamy na 5 minut i zmywamy, na koniec stosujemy krem S.O.S do stóp z mocznikiem.
W celu podtrzymania efektów zabiegu poleca się stosować krem S.O.S do stóp z mocznikiem Charmine Rosa codziennie.
Jak często powinno się wykonywać ten zabieg? Pielęgnacyjnie raz w miesiącu, w serii 6 zabiegów co 7 -10 dni.
Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest :
- uczulenie na składniki aktywne zawarte w preparatach,
- przerwana ciągłość naskórka
- ciąża i karmienie piersią,
- nowotwory.
Ad. 5. Kilka słów o narzędziach jednorazowych i sterylnych:
W gabinecie używamy wyłącznie jednorazowych artykułów lub sterylnie zapakowanych, zdezynfekowanych i wysterylizowanych narzędzi. Pilniki, polerki,separatory, patyczki do skórek są zawsze jednorazowe, natomiast frezy czy cążki do skórek są zdezynfekowane, umyte, wysuszone, wysterylizowane i zapakowane.
Ad.3. Zabieg Parafina na stopy:
Jest to niezwykle relaksujący zabieg, który dodatkowo nawilża i zostawia film okluzyjny na stopach.
Parafina zastygając przechodzi w stan stały. Jej cechą charakterystyczną jest duża pojemność cieplna i małe przewodnictwo, co pozwala jej długo utrzymywać ciepło. W trakcie stosowania okładów parafinowych, ciepło przenika głęboko do tkanek, podwyższając w znacznym stopniu ich temperaturę. Pomimo że sama parafina nie nawilża, to po nałożeniu na skórę tworzy warstwę, która zatrzymuje w skórze wilgoć. Parafina długo utrzymuje ciepło i powoli przekazuje je ciału. Okład z parafiny powoduje otwarcie porów skóry i stymuluje krążenie krwi, a w efekcie poprawia wchłanianie substancji aktywnych zawartych w preparatach pielęgnacyjnych.
Pierwszym etapem zabiegu jest kąpiel wodna stóp w misce z sola, następnie peeling ziarnisty stóp, dla złuszczenia martwego naskórka. Dalej nakładamy maskę na stopy nawilżająco z Masłem Shea specjalnie przystosowaną do zabiegów parafinowych i tak przygotowaną stopę polewamy ciepłą parafiną, do momentu aż utworzy się „skarpetka” z parafiny, następnie zawijamy stopę w folię i zawijamy w koc, aby utrzymać ciepło. Po tak przygotowanych stopach, polecamy klientce położyć się na łóżko i relaksować przez 20/30 minut. Zabieg parafina na stopy można połączyć z zabiegiem parafina na dłonie, aby zaoszczędzić czas i mieć podwójną korzyść.
Po zabiegu "parafinowym" skóra staje się miękka i elastyczna stan taki utrzymuje się przynajmniej przez kilka dni. Parafina pomaga również na szorstką skórą na łokciach i kolanach. Dodatkowo ciepła parafinowa kąpiel rozgrzewa dłonie i stopy. Ciepło poprawi krążenie, ogrzewa i rozluźnia mięśnie oraz koi bolące stawy.
Przeciwwskazania do zabiegu parafinowego:
-egzema
-grzybica
-wszelkie choroby skóry i paznokci
-alergia na parafinę
i pochodne parafiny.
Created with Webwave CMS
Copyright 2017 Lorem Ipsum