Created with Webwave CMS

Copyright 2017 Lorem Ipsum

Zabiegi ogólne:

 

Jest to delikatne farbowanie brwi lub rzęs henną. Podczas wizyty w gabinecie, można pofarbować brwi na dowolny kolor, dopasowany do urody klientki bądź jej prywatnych preferencji. Efekt utrzymuje się na rzęsach przez około 3 – 4 tygodnie, na brwiach około 2 tygodni.

Dodatkowo przy zabiegu henny brwi w cenie zawsze jest regulacja brwi woskiem lub pęsetą. Za ciekawostkę można uznać depilację woskiem brwi, pozwala ona perfekcyjnie wydepilować łuk pod brwiami zbierając każdy najmniejszy włosek, nawet ten biały i niewidoczny. Bez obaw, dla tych pań które już się boją że nic im z brwi nie pozostanie, zabieg omija brwi, wyrywa włoski tylko dookoła te które nie pasują, dodatkowo dużą zaletą jest to że depilacja woskiem mniej boli i jest wykonana 3 razy szybciej niż tradycyjna, a to też jest ważne aby posiadać perfekcyjne brwi bez bólu, wyrzeczeń, szybko i sprawnie.

Podczas zabiegu henny brwi, na życzenie dopasowujemy kształt do urody klientki, chętnie służę poradą. Brwi mogą być różne: wąskie, średnie, naturalne z podkreślonym tylko łukiem, w jaskółkę czyli z tzw. dziubkiem, wszystko zależy od tego z czym przychodzi klientka, tzn. ile ma swoich włosów, bo pamiętajmy że henna trzyma się głównie na włosach.

Henna rzęs jest wygodnym, naturalnym sposobem na podkreślenie rzęs. Najczęściej wykonuję hennę czarną na rzęsy. Mogę się pochwalić że znam sposób aby henna rzęs nie szczypała oczu, polecam dla każdej z pań, warto spróbować. Zabieg trwa odrobinę dłużej, niż henna brwi.

A SKĄD POCHODZI HENNA?

Henna, której właściwości są znane na Bliskim i Dalekim Wschodzie od tysiącleci, to barwnik produkowany z liści i pędów rośliny lawsonii bezbronnej, występującej na obszarach tropikalnych od Indii po Australię, Afrykę, a nawet Amerykę Łacińską. Krzew lawsonii często nazywany jest hennowym właśnie ze względu na pozyskiwaną z niego hennę, która powstaje po sproszkowaniu i ugotowaniu liści. Henna jest bogata w wapń, magnez, potas i liczne mikropierwiastki (cynk, żelazo, miedź, mangan). W jej składzie znajdują się również liczne enzymy, błonnik, witaminy A, D, B oraz kwasy oleinowy i linolowy.
WSKAZANIA DO STOSOWANIA HENNY BRWI I RZĘS:

  • jasna oprawa oprawa oka,
  • uczulenie na tusz do rzęs,
  • chęć podkreślenia naturalnego koloru brwi i rzęs,

PRZECIWWSKAZANIA:

  • uczulenie na hennę,
  • stany zapalne i alergiczne skory,
  • choroby zakaźne,
  • choroby i uszkodzenia oka (np. jęczmień, zapalenie spojówek)
  • jakiekolwiek uszkodzenia lub otarcia naskórka w okolicy brwi,
  • soczewki kontaktowe,

 

Ad. 1. Henna:

Ad.2. Depilacja woskiem:

JAK ZDOBYĆ PIĘKNE GŁADKIE, LSNIĄCE CIAŁO BEZ WŁOSÓW ?

DEPILACJA WOSKIEM: jest to zabieg polegający za usunięciu niepotrzebnych włosków za pomocą wosku i pasków włókninowych. Depilacja woskiem pozwala na dokładne usunięcie wszystkich włosów, lecz muszą mieć minimalną długość 5 minimetrów. W zabiegach depilacji twarzy można wydepilować wąsik, brwi, brodę, szyję , baczki lub całą twarz, natomiast w zabiegach depilacji ciała najczęściej depilujemy całe nogi lub połowę czyli łydki, ręce, okolicę bikini, pachy, brzuch oraz plecy.

W powtarzających się zabiegach depilacji woskiem ciała dzień przed zabiegiem dobrze jest wykonać peeling drobno lub gruboziarnisty ciała dzięki czemu wyjdą na zewnątrz włoski które pozostały w skórze.

Po zabiegu depilacji możliwe jest delikatne zaczerwienienie skóry lub podrażnienie aby je złagodzić polecam stosować balsam łagodzący specjalnie przeznaczony po zabiegach depilacji np.: ALOE – COOLING AFTER WAX GEL Charmine Rose - Preparat przeznaczony do pielęgnacji, zarówno mechanicznej jaki i woskiem. Łagodzi podrażnienia, pielęgnuje, chłodzi i nawilża. Przeciwdziała powstaniu zapalenia mieszków włosowych.

Przy podrażnieniu po depilacji okolicy wąsika można wykonać miejscowo łagodzące prądy D’arsonwala. Pozwala zapobiec wystąpieniu uczulenia czy krostek.

Podrażnienia po depilacji zdarzają się dość rzadko, przy wrażliwszej skórze występuje zaczerwienianie które powinno zniknąć po kilku godzinach. Sporadycznie możliwe jest uczulenie na depilację woskiem, pojawiają się wtedy wypryski które utrzymują się kilka dni. Aby zapobiec nieznanym reakcjom własnego ciała, pierwszą depilację najlepiej jest wykonać nie w terminie „wielkiego wyjśca” tylko dużo wcześniej.

 

PRZECIWSKAZANIA DO DEPILACJI:

- stany zapalne i ropne skóry, oraz wszelkie niepokojące na niej zmiany,

- żylaki oraz zapalenia żył,

- łuszczyca, obrzęki, blizny oraz świeże rany,

- nie depilujemy woskiem świeżo opalonej skóry,

- uczulenie na wosk,

- epilepsja,

- ciąża jeśli depilacja jest bardzo bolesnym zabiegiem,

- czas menstruacji – zwiększa wrażliwość na ból,

- nie zaleca się depilacji osobom o słabej krzepliwości krwi, problemach z ciśnieniem ,

- stan gorączkowy i przeziębienie jest bezwzględnym przeciwskazaniem,

 

 

 

 

 

1. Henna

2. Depilacja woskiem.

3. Przedłużanie rzęs metodą 1:1

powrót do góry strony

powrót do góry strony